Burmistrz ogłasza żałobę na terenie gm. Żukowo

Burmistrz ogłasza żałobę na terenie gm. Żukowo

Do poniedziałku 18 września na terenie gm. Żukowo obowiązywać będzie żałoba w związku z tragedią, do której doszło dziś rano – informuje Urząd Miejski w Żukowie. Do hołdu dla druhów zaś, którzy zginęli w wypadku, dołącza dziś o godz. 18 policja.

-W związku z tragiczną śmiercią druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacza, ochotników OSP Żukowo, Burmistrz Gminy Żukowo ogłasza żałobę na terenie gminy Żukowo. Potrwa ona do 18 września czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Żukowie w mediach społecznościowych.

Ze szczegółami można zapoznać się w tym zarządzeniu. Ponadto do straży pożarnej dołącza policja i również dziś o godz. 18 odda hołd poległym w dzisiejszej tragedii druhom.

-Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację, że dziś w godzinach nocnych doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło dwóch druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach podinsp. Tomasz Juński w imieniu policjantów i pracowników Policji, rodzinie i bliskim druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, składa głębokie wyrazy współczucia. To ogromna tragedia i wielki smutek dla całej społeczności powiatu kartuskiego. Ich poświęcenie i odwaga będą na zawsze pamiętane. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w piątek o godzinie 18. wspólnie z jednostkami Straży Pożarnej w całej Polsce, złożą hołd strażakom-ochotnikom – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Zobacz również: Żukowo. 2 wypadki śmiertelne. Zginęli strażacy

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*