Chmielno, Pomieczyno. „Alkoholowy rekordzista” złapany przez policję. „Wydmuchał” prawie 5 promili!

Chmielno, Pomieczyno. „Alkoholowy rekordzista” złapany przez policję. „Wydmuchał” prawie 5 promili!

Dzielnicowi z Chmielna i Przodkowa zatrzymali wczoraj 2-óch nietrzeźwych kierowców – jeden z nich miał blisko 5 promili alkoholu w organizmie, a drugi 1,6 promila i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom, którzy zdecydowali się prowadzić auto pomimo wcześniejszego spożywania alkoholu oraz z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Chmielnie po godzinie 13. Dzielnicowi z miejscowego posterunku skontrolowali volkswagena, którym podróżował 34-letni mieszkaniec pow. kartuskiego.

Reklamy

Podczas czynności z mężczyzną był utrudniony kontakt, ponadto wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowi zbadali jego trzeźwość, a badanie alkomatem wykazało, że 34-latek ma w swoim organizmie blisko 5 promili alkoholu.

Kolejny z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Pomieczynie (gm. Przodkowo) przed godziną 14. Dzielnicowi z Przodkowa skontrolowali peugeota, którym podróżował 44-latek. Podczas czynności policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy.

Badanie alkomatem wykazało, że 44-latek ma w swoim organizmie 1,6 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że 44-letni mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zatrzymani kierowcy, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu, odpowiedzą przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara do 2-óch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto 44-letni kierowca peugeota odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*