Chmielno. Urodziny Andersena w ramach Międzynarodowego Dnia Książki

Chmielno. Urodziny Andersena w ramach Międzynarodowego Dnia Książki

W sobotę Gminy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie zorganizował czytanie dzieciom baśni Andersena w ramach corocznie obchodzonego Międzynarodowego Dnia Książki. Nie zabrakło „klasyków”, takich jak Brzydkie Kaczątko, Calineczka czy Dziewczynka z zapałkami.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967.

W sobotę Gminy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie zorganizował czytanie dzieciom baśni Andersena, aranżując do tego przytulną przestrzeń w domu kultury. Czytający seniorzy: babcia Irka, babcia Maria, babcia Basia i dziadek Tadzio zasiadali na fotelu otulonym książkami i przenosili najmłodszych do świata baśni.

Reklamy

Wyobrażeniom o świecie Brzydkiego Kaczątka, Królewny na ziarnku grochu, Małej Syrenki, Calineczki, Dzikich Łabędzi czy Dziewczynki z zapałkami sprzyjała wystawa ilustracji oraz kolorowanki, które przygotowane zostały dla uczestników wydarzenia.

Pamiętajmy, aby czytać dzieciom nie tylko od święta, ale w miarę możliwości również w wolnym czasie. Nic, jak czytanie książek dla najmłodszych, nie jest w stanie tak pobudzić wyobraźni. Światowy dzień książki dla dzieci jest bez wątpienia okazją do licznych zabaw i spędzenia czasu w sposób kreatywny, ale również ma na celu zapoznanie się z twórczością literacką.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*