Somonino. XXVI Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

Somonino. XXVI Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

14 i 15 maja 2022 uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Somoninie, należący do gminnego projektu „Wędkarstwo pasją młodzieży”, brali udział w XXVI Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży Wędkarskiej w Świbnie, organizowanej przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku.

Pierwszego dnia wędkarze uczestniczyli w zawodach spławikowych na kanale śledziowym. Po krótkiej przerwie rozwiązywali test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, obejmujący tematy ochrony środowiska naturalnego, ptaków, ssaków, rozpoznawanie ryb oraz tradycję Polskiego Związku Wędkarskiego.

Następnie zawodnicy przystąpili do testu sprawnościowego (rzut kulą zanętową do tarczy Arenberga w pozycji siedzącej). Kolejnego dnia, wczesnym rankiem młodzi wędkarze udali się na boisko szkolne w Wiślince, gdzie czekały na nich konkurencje: trójbój rzutowy – rzuty ciężarkiem do tarczy Arenberga i konkurencja spinning cel 7,5g.

Reklamy

Somonińską szkołę reprezentowały 3 drużyny w różnych kategoriach wiekowych. Każda z nich wykazała się dużą wiedzą teoretyczną oraz wiedzą praktyczną, rywalizując z innymi uczestnikami o puchary i nagrody ufundowane przez PZW w Gdańsku. Puchary wręczył Piotr Malek, wiceprezes ds. Młodzieży ZO PZW Gdańsk.

Chłopcy drużynowo wywalczyli następujące miejsca:

I miejsce – Oskar Tokarski, Oliwier Arendt, Bartosz Piotrowski

II miejsce – Błażej Arendt, Aleksander Cierzan, Nikodem Grandzicki

III miejsce – Antoni Butowski, Maciek Aszyk, Wiktor Cierzan

Osiągnięcia indywidualne do 14 lat:

I miejsce – Oskar Tokarski

II miejsce – Bartosz Piotrowski

III miejsce – Oliwier Arendt

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*