Dostałeś wiadomość z prośbą o przelew? To oszustwo!

Dostałeś wiadomość z prośbą o przelew? To oszustwo!

Kartuska Policja ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując cudze konta na portalach społecznościowych podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają wiadomości z prośbą o wykonanie przelewów za zakupy

Pamiętajmy, jeśli znajomi wysyłają  wiadomości z prośbą o pożyczenie pieniędzy i wykonie przelewu to należy zadzwonić i osobiście to potwierdzić, aby nie paść ofiarą oszustwa. 

Od wtorku kartuska Policja prowadzi trzy postępowania, w których sprawca korzystając z kont różnych osób podszywał się pod właściciela profilu i wysyłał poprzez komunikator wiadomości do znajomych. W tych wiadomościach prosił aby znajomi pożyczyli mu pieniądze i wykonali przelew za jego zakupy w sklepie internetowym chcąc się później z nimi rozliczyć. Niestety trzy osoby wykonały takie przelewy i później zorientowały się, że zostały oszukane.

Reklamy

PAMIĘTAJMY!

Jeżeli ktoś drogą internetową prosi o wykonanie przelewu należy najpierw zadzwonić lub spotkać się osobiście z tą osobą aby w rzeczywistości potwierdzić czy faktycznie jest to prawda.

Zachowajmy czujność podczas korzystania z Internetu i pamiętajmy, że nigdy nie mamy pewności i gwarancji z kim się kontaktujemy w wirtualnym świecie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*