fot. Alicja Hinc/ Drzewko za makulaturę

Drzewko za makulaturę w kartuskim Parku Solidarności [ZDJĘCIA]

Akcja Drzewko za makulaturę po raz kolejny odbyła się w Kartuzach. Mieszkańcy w zamian za każde 5 kg makulatury odbierali sadzonkę drzewa lub krzewu. W tym roku wybierali spośród: trzmielin, lip, buków i modrzewi.

Drzewko za makulature012

Zdjęcie 1 z 31

fot. Alicja Hinc

Drzewko za makulaturę – przebieg akcji w Kartuzach

Każde 5 kg przyniesionej makulatury wraz z kuponem wyciętym z Dziennika Bałtyckiego można było zamienić na wybraną sadzonkę. Akcja w Kartuzach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, już od godziny 10.00 w kolejce czekali mieszkańcy z kartonami,książkami, zeszytami a nawet rolkami nieużytych od lat tapet.

Reklamy

W Parku Solidarności pojawili się także przedstawiciele Nadleśnictwa Kartuzy, którzy edukowali przybyłych na temat tego jak istotne jest zbieranie makulatury i sadzenie nowych drzew. Akcję Drzewko za makulaturę wspierała także firma Elwoz i Urząd Miejski w Kartuzach.

Zobacz też: Arena Przywidz: przy kawce i smakołykach o pozyskiwaniu funduszy [ZDJĘCIA]

Na specjalnie przygotowanym stanowisku można było zapoznać się z ulotkami, które zawierały takie informacje jak: Jak posadzić drzewko? 6 zasad dobrego sadzenia, czy też jakie rośliny najlepiej sadzić na poszczególnych rodzajach gleby.

Skomentuj: Drzewko za makulaturę w kartuskim Parku Solidarności [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*