Kaszubska Wigilia w Kartuzach

I Kaszubska Wigilia w Kartuzach [ZDJĘCIA]

16 grudnia odbyła się niezwykła wigilia. Niezwykła, ponieważ zorganizowana głównie z myślą o samotnych i potrzebujących. Był poczęstunek, dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Zobacz jak wyglądała I Kaszubska Wigilia w Kartuzach. Zobacz zdjęcia!

wigilia_kaszubska_kartuzy_001

Zdjęcie 1 z 46

Aleksandra Stojowska

Do kartuskiego parku Solidarności przybyło kilkadziesiąt osób, w tym kilku tych, dla których ten ciepły posiłek miał ogromne znaczenie. – Dziś jest fajnie, mam co zjeść i dostałem na wynos, więc jestem szczęśliwy bo i jutro nie będę głodny” – powiedział jeden z przybyłych do parku gości nie kryjąc wzruszenia.Zobacz też: Mikołajki w Szymbarku: parada, kiermasz i fajerwerki [ZDJĘCIA]

Panie serwujące posiłki dbały o to, aby każdy się najadł. Na stołach królowały wszystkie świąteczne przysmaki – barszcz z uszkami, krokiety, kapusta z grzybami oraz wiele pysznych ciast, herbata i kawa. Na scenie zaś pojawiły się zespoły Vox Cordis oraz Młodzëzna z Banina. Wszyscy mogli wysłuchać kolęd i świątecznych piosenek, również po kaszubsku.

Reklamy

Kaszubska Wigilia w Kartuzach z Bałwankiem i elfami

Przedstawiciele władz powiatu i gminy na czele z burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim oraz starostą Janiną Kwiecień złożyli świąteczne życzenia, licząc, że w przyszłym roku spotkanie wigilijne będzie cieszyć się większą frekwencją.

– Bardzo się cieszę, że udało się to zorganizować. Burmistrz i starosta byli bardzo przychylni temu pomysłowi – podkreślił Dariusz Zelewski, przewodniczący ROPPK.

Niewątpliwą atrakcją wigilii było przybycie najprawdziwszego świętego Mikołaja z bałwankiem i elfem. Rozdawali cukierki, zabawiali dzieci. Mikołaj znalazł też czas, aby porozmawiać z samotnymi i potrzebującymi o których tak często się zapomina.

Skomentuj: I Kaszubska Wigilia w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*