Gminy mogą zawalczyć o kompleksy szkoleniowe dla OSP

Gminy mogą zawalczyć o kompleksy szkoleniowe dla OSP

To zwykle strażacy ochotnicy jako pierwsi pojawiają się na miejscu zdarzenia, gdzie muszą wykazać się sprawnością fizyczną. Dlatego rusza druga edycja programu „Pomorskie dla strażaków”, podczas której gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą zgłaszać wniosek o pomoc finansową, żeby wybudować na swoim terenie kompleksy treningowo-szkoleniowe dla OSP i młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Zainstalowane w obiektach wyposażenie pozwala przeprowadzić profesjonalny trening oraz odtwarzać realne sytuacje, jakie zdarzają się podczas akcji ratowniczych. Można ćwiczyć m. in. wspinaczkę czy pokonać tor przeszkód.

-Dzięki temu mogą nie tylko utrzymywać dobrą kondycję i sprawność fizyczną, ale również podnosić swoje kwalifikacje podkreśla marszałek Mieczysław Struk. – Pamiętajmy, że skuteczne działania ochotniczej straży pożarnej, której członkowie najczęściej jako pierwsi przybywają na miejsce zdarzenia, służą poprawie bezpieczeństwa całego regionu.

Reklamy

Wnioski o pomoc finansową mogą składać gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. Każda gmina może złożyć wniosek dotyczący jednego projektu. Dokumenty należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. O przyznaniu dofinansowania zadecyduje Sejmik Województwa Pomorskiego.

W 2023 roku pomoc finansową w ramach programu otrzymały gminy: Szemud, Pruszcz Gdański i Pelplin. Dzięki temu strażacy korzystają już z nowych centrów treningowych w Koleczkowie, Wiślinie i Małych Walichnowach.

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 kwietnia. Szczegóły, wniosek i zasady konkursu są dostępne pod tym adresem.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*