Jakie zmiany czekają Radunię Stężyca?

Jakie zmiany czekają Radunię Stężyca?

Jakie decyzje kadrowe podjęto w klubie Radunia Stężyca na przyszły sezon? Co zmieni sie w strukturze klubu? Między innymi najbardziej doświadczony zawodnik Rafał Kosznik kończy oficjalnie karierę piłkarską. Na tym jednak nie koniec.

W niedzielę 4 czerwca Radunia Stężyca szczęśliwie zakończyła rozgrywki 2022/23.

Dziękujemy całej społeczności Raduni za wsparcie przez cały sezon. Dziękujemy trenerowi Szymonowi Hartmanowi oraz nowemu sztabowi za utrzymanie w końcówce na szczeblu centralnym, wszystkim naszym sponsorom za wsparcie finansowe i materialne oraz kibicom, którzy do końca wierzyli i licznie wspierali drużynę z trybun – czytamy na stronie klubu.

Reklamy

Jednocześnie klub na czele z prezesem Dawidem Klawikowskim, trenerem Hartmanem i dyrektorem sportowym Rafałem Kosznikiem podjął pierwsze decyzje kadrowe na przyszły sezon.

W Raduni z ważnymi umowami pozostają: Dmytro Baszłaj, Mateusz Kuzimski, Wojciech Łuczak i Jonatan Straus oraz grupa młodzieżowców na kontraktach: Jan Furman, Filip Lipka, Adam Płotka, Nikodem Potrac i Adrian Rajski.

Na podstawie odpowiednich klauzul przedłużeniu uległy kontrakty: Macieja Dampca i Andrzeja Kaszuby. Trwają rozmowy i negocjacje w sprawie nowych kontraktów z Szymonem Nowickim i Kacprem Tułowieckim.

Z dniem 30 czerwca wygasają umowy: Kacpra Czajkowskiego, Sebastiana Dei, Marcela Górskiego, Przemysława Kity, Jakuba Letniowskiego, Macieja Orłowskiego, Cezarego Sauczka, Radosława Stępnia, Pawła Wojowskiego i Bartosza Zynka oraz obcokrajowców: Portugalczyka Ednilsona Furtado, Ukraińca Dmytro Prichny i Brazylijczyka Eduardo Soaresa, a także wypożyczonych do innych klubów: Michała Leszczyńskiego (Sokół Ostróda) i Janusza Surdykowskiego (KP Starogard Gd.).

Kapitan i najbardziej doświadczony zawodnik Rafał Kosznik kończy oficjalnie karierę piłkarską. Natomiast Tomasz Dejewski został wystawiony na listę transferową, a młodzieżowiec Wojciech Jakubik wraca po półrocznym wypożyczeniu do Termaliki Nieciecza, gdzie został sprzedany w zimowym okienku transferowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*