Jechała autem z 1,5-rocznym dzieckiem. Była pijana

Jechała autem z 1,5-rocznym dzieckiem. Była pijana

Na początku tygodnia policjanci z Sierakowic zatrzymali 32-letnią kobietę, która podróżowała autem marki Audi z 1,5-rocznym dzieckiem mimo tego, że wcześniej spożywała alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latka miała w swoim organizmie 2 promile alkoholu.

Na początku tygodnia dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Szklana (gm. Sierakowice) ma jechać pojazd marki Audi całą szerokością jezdni, a kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji, który napotkał samochód odpowiadający zgłoszeniu. Pojazdem podróżowała 32-letnia kobieta z 1,5-rocznym dzieckiem. Od kierującej wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Reklamy

Funkcjonariusze zbadali trzeźwość 32-latki. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Dziecko zostało przekazane ojcu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2-óch lat pozbawienia wolności oraz utratą prawa jazdy, a za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kara do lat 5 więzienia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*