Kartuzy. 51,2 mln zł dofinansowania do budowy II etapu obwodnicy

Kartuzy. 51,2 mln zł dofinansowania do budowy II etapu obwodnicy

Dzięki działaniom Zarządu Województwa Pomorskiego, Urzędu Miejskiego w Kartuzach, w tym burmistrza oraz wielu pracowników magistratu i radnych, budowa II etapu obwodnicy Kartuz jest coraz bliżej. Dzisiaj w kartuskim urzędzie o przyznaniu środków (50 procent wartości inwestycji) na budowę II etapu obwodnicy Kartuz poinformowali Piotr Muller, sekretarz stanu i rzecznik prasowy Rządu RP oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

W związku z pojawieniem się na początku 2021 roku możliwości uzyskania dofinansowania na budowę dalszego ciągu obwodnicy Kartuz z programu rządowego, Zarząd Dróg Wojewódzkich, niezwłocznie po opublikowaniu warunków ubiegania się o wsparcie finansowe, przystąpił do przygotowania wniosku o dofinansowanie –  po wystosowaniu przez burmistrza Kartuz pisma w tej sprawie.

Z prośbą o ujęcie budowy II etapu obwodnicy Kartuz we wniosku o fundusze krajowe burmistrz wystąpił do marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka już w październiku ubiegłego roku, gdy tylko pojawiły się informacje, że fundusz dróg samorządowych ma zostać rozszerzony o drogi wojewódzkie.

Reklamy

Zarząd Dróg Wojewódzkich obecnie opracowuje dokumentację projektową. Będzie ona gotowa jesienią przyszłego roku. II etap obwodnicy (odcinek o długości 4,1 km – DW 211) ma się rozpocząć przed Grzybnem, następnie przejść przez Prokowskie Chrusty i zakończyć na wyjeździe z Kartuz w kierunku Chmielna i Sierakowic. Całkowity koszt realizacji zadania to 102 500 000 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*