Kartuzy. Drugi etap obwodnicy coraz bliżej. Pomogą inne samorządy

Kartuzy. Drugi etap obwodnicy coraz bliżej. Pomogą inne samorządy

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Kartuzach przedstawiciele pow. kartuskiego oraz gmin z terenu powiatu podpisali wraz z wicemarszałkiem woj. pomorskiego Leszkiem Bonną list intencyjny w sprawie współrealizacji projektu budowy obwodnicy Kartuz – etap II w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

List intencyjny zakłada udział finansowy we wkładzie własnym woj. pomorskiego, który oszacowany jest na poziomie 73 250 000 zł. Powiat kartuski wraz z gminami pow. kartuskiego złożyli wstępną deklarację zapewnienia pomocy finansowej dla województwa pomorskiego w sumarycznej kwocie 20 000 000 zł.

Realizacja inwestycji jest zaplanowana w latach 2024 – 2026. W lutym Rada Powiatu Kartuskiego oraz rady poszczególnych gmin będą rozpatrywać uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej. Po podjęciu uchwał zostanie podpisane stosowne porozumienie, określające zaangażowanie finansowe powiatu i gmin w poszczególnych latach.

Reklamy

Budowa obwodnicy „stolicy Kaszub” jest kluczowa jeśli chodzi o „odkorkowanie” Kartuz, co leży w interesie wszystkich mieszkańców powiatu kartuskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*