Kartuzy. Leon, Nikodem, Zofia i Zuzanna – najpopularniejsze imiona w roku 2022

Kartuzy. Leon, Nikodem, Zofia i Zuzanna – najpopularniejsze imiona w roku 2022

Zofia i Zuzanna oraz Leon i Nikodem – te imiona nadawano najczęściej dzieciom, rejestrowanym w 2022 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kartuzach. Przedstawiamy statystyki dotyczące najpopularniejszych imion, jak również tych rzadkich czy oryginalnych, takich jak… Thor czy Ines.

W 2022 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 1914 urodzonych w Kartuzach dzieci, w tym 972 dziewczynki oraz 942 chłopców.

Wśród imion żeńskich, wybieranych przez rodziców, najczęściej w 2022 roku, nadal prym wiodą: Zofia (nadane 44 dziewczynkom) i Zuzanna (41). Na trzecim miejscu na podium uplasowała się Laura (35). Pierwszą piątkę zamykają Maja i Oliwia (po 29. razy).

Reklamy

Dużą popularnością cieszyły się również Marcelina (27), a także Maria (25), Łucja, Hanna (po 24) i Pola (23) oraz Blanka (22). W rankingach spadły, znajdujące się w czołówkach przez wiele lat Julia (20) i Wiktoria (15).

Na listach po kilkanaście razy wystąpiły również Klara, Michalina, Antonina, Helena, Milena i Liliana.

Najczęściej nadawanymi imionami dla chłopców, rejestrowanych w 2022 roku w USC w Kartuzach, były: Leon i Nikodem. Wybrano je po 36 razy. Drugie miejsce zajął Antoni (35 razy), a trzecie Franciszek (34).

Kolejne lokaty należą do Jakuba (33) i Ignacego (30). W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Stanisław i Aleksander (27), Wojciech (25), Maksymilian i Jan (24).

Wśród imion wybieranych najrzadziej pojawiały się zarówno te tradycyjne, takie jak Kazimierz, Stefan, Bronisław, Józef czy Henryk, jak i bardziej oryginalne bądź brzmiące nieco egzotycznie, takie jak: Thor, Marsel, Teo, Alex czy Hugo.

Obok Brajana i Kevina pojawił się też Dżejson. Na listach znaleźć można też rzadko występujące dziś imiona, takie jak: Maurycy, Lucjan, Hektor, Teodor, Jeremi, Kosma czy Konstanty oraz biblijne Kaleb czy Aaron.

Podobny trend widać też przy statystykach imion żeńskich, tradycyjne przeplatają się z bardzo oryginalnymi. W zestawieniach mamy więc zarówno Urszulę, Franciszkę, Józefinę, Jadwigę, Jagnę, jak i Hiacyntę, Ines, Kasandrę, Vanessę, Lily, Noemi, Leę, Larę, Melissę czy Tolę. Wyróżnią się z pewnością także – Jaśmina, Florentyna, Walentyna, Rita czy Aurelia.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*