Kartuzy. Oświadczenie Aleksandry Pruszak: „To próba zdyskredytowania mojej osoby…”

Kartuzy. Oświadczenie Aleksandry Pruszak: „To próba zdyskredytowania mojej osoby…”

Nie milkną echa utarczki z ostatniej sesji RM w Kartuzach na linii Aleksandra Pruszak – Klaudia Kałużna. Pierwsza z wymienionych przesłała do mediów oświadczenie, w którym odnosi się do sprawy, jak też do stawianych pod jej adresem zarzutów. „Jest mi niezmiernie przykro, że nieodpowiedzialne kłamstwa Klaudii Kałużnej podważają mój autorytet jako radnej” – pisze A. Pruszak.

Oświadczenie

W związku z rozpowszechnieniem nieprawdziwych informacji przez radną Klaudię Kałużną na sesji Rady Miejskiej w Kartuzach dnia 06.04.2022 roku, że będąc na sesji byłam jednocześnie w pracy oraz że pobieram wynagrodzenie w pracy i równocześnie dietę radnej, oświadczam, że informacje te są nieprawdziwe.

Reklamy

Jako dowód załączam wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego w dniu 06.04.2022 roku (w dniu sesji). Treść informacji przekazanych przez radną Klaudię Kałużną jest w całości kłamliwa, a przedstawione wydarzenia – zmyślone. Szerzą one fałszywy obraz mojej pracy społecznej na rzecz mieszkańców Gminy Kartuzy.

Jest mi niezmiernie przykro, że nieodpowiedzialne kłamstwa Klaudii Kałużnej podważają mój autorytet jako radnej. Na obecnym etapie nie wykluczam podjęcia wobec radnej Klaudii Kałużnej kroków prawnych w celu ochrony mojego dobrego imienia.

Ponadto na jednym z lokalnych portali internetowych pojawiła się nieprawdziwa informacja jakobym rzekomo nie wykazała w oświadczeniach majątkowych za lata 2019 i 2020 dochodów w postaci diety z tytułu pełnienia funkcji Radnej Rady Miejskiej w Kartuzach. Stanowczo temu zaprzeczam.

W dniu 27 czerwca 2021 roku z własnej inicjatywy złożyłam do Urzędu Miejskiego w Kartuzach stosowną korektę w tej sprawie. Jako dowód załączam treść korekty wraz z urzędowym poświadczeniem odbioru. Nie odpowiadam za brak publikacji tej korekty w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Kartuzy. Na pewno będę domagać się wyjaśnienia tej luki od Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Wszystkie te działania odbieram jako próbę zdyskredytowania mojej osoby, które narażają mnie na utratę zaufania w oczach opinii publicznej. W trosce o przejrzystość i prawdę, proszę dziennikarzy o niepowtarzanie fałszywych doniesień.

Z wyrazami szacunku,
Aleksandra Pruszak

Oświadczenie A. Pruszak
Pismo ogólne do podmiotu publicznego-1

ePUAP - Skrzynka-1
Urzędowe Poświadczenie Odbioru

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*