Kartuzy. Radni głosowali ws. mieszkania komunalnego K. Kałużnej. Nie wszyscy byli na sali

Kartuzy. Radni głosowali ws. mieszkania komunalnego K. Kałużnej. Nie wszyscy byli na sali

Można powiedzieć, że sprawa sprzedaży przez gminę Kartuzy mieszkania komunalnego, w którym mieszka obecnie radna Klaudia Kałużna, pękła jak bańka mydlana. Uchwałę przegłosowano, jednak nie wszyscy kartuscy rajcy brali udział w głosowaniu. Obyło się bez przewidywanej dyskusji, nie licząc krótkiej wymiany zdań pod sam koniec obrad.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej głosowano nad uchwałą, dotyczącą sprzedaży mieszkania komunalnego, należącego do gminy, w którym mieszka obecnie radna Klaudia Kałużna. O sprawie było głośno kilka dni temu dzięki dyskusji na komisji gospodarczej.

Niektórzy radni zwracali wówczas uwagę na to, że K. Kałużna nie tak dawno, bo w marcu opowiadała się za podwyższeniem bonifikaty dla wykupujących mieszkania komunalne. Sama radna zaś w rozmowie ze zKaszub.info zwróciła uwagę na to, że spełnia wszystkie wymagania, które są w uchwale o sprzedaży mieszkań komunalnych”.

Reklamy

Wspomniała też o kapitalnym remoncie, jaki wspólnie z mężem wykonała w tym mieszkaniu, między innymi o wymianie okien. W rozmowie z portalem zKaszub.info zwróciła też uwagę na to, że „w Radzie Miejskiej są już radni, którzy wykupili mieszkania komunalne i w nich mieszkają”.

Zobacz również: Oficjalna wypowiedź Klaudii Kałużnej ws. mieszkania komunalnego: „Spełniam wszystkie wymagania…”

Można było spodziewać się, że na dzisiejszej sesji nastąpi eskalacja dyskusji o słuszności sprzedaży mieszkania komunalnego radnej. Nic bardziej mylnego – 11 radnych opowiedziało się „za sprzedażą”, 2 zaś było przeciw (Ryszard Duszyński, Andrzej Borzestowski). Pozostałych radnych w tym czasie nie było na sali obrad.

Krótka dyskusja w nawiązaniu do sprawy rozpętała się pod koniec obrad, a to za sprawą Andrzeja Pryczkowskiego. Poprosił, aby nie rozpowszechniać informacji, iż kupił nieruchomość gminną jako radny. Podczas wymiany zdań z burmistrzem podkreślił, że wówczas nie był rajcą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*