Kartuzy. Parkometry „zjadają” pieniądze?

Kartuzy. Parkometry „zjadają” pieniądze?

Aplikacje mobilne do płacenia za miejsca parkingowe – takie rozwiązanie, zdaniem naszej czytelniczki, byłoby najkorzystniejsze dla Kartuz, biorąc pod uwagę fakt, że kartuskim parkometrom zdarza się „połknąć” bilon. „Nie interweniowałabym, gdyby to był incydent jednorazowy” – przekonuje nasza informatorka. Straż Miejska w Kartuzach apeluje, by w takich sytuacjach dzwonić pod numer alarmowy 986, umieszczony na parkometrze. Mieliście kiedyś do czynienia z taką sytuacją?

Do redakcji portalu zKaszub.info odezwała się jedna z czytelniczek, zaniepokojona działaniem parkometrów w centrum Kartuz. Jak przekonuje, maszyny w pobliżu banku Millenium, pizzerii „Bemol” oraz kościoła „połykają” bilon o nominale 5 złotych, nie wydając biletu parkingowego. Tym samym pieniądze wydane na miejsce parkingowe przepadają.

-Nie interweniowałbym, gdyby to był incydent jednorazowy, ale to już jest standardem – twierdzi nasza informatorka. – Co w takiej sytuacji mam zrobić? Przecież narażam się na mandat. Osobną kwestią pozostaje fakt, co się dzieje z tymi pieniędzmi? Przecież one nigdzie formalnie nie zostały zaksięgowane.

Reklamy

Nasza rozmówczyni sugeruje, że dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość zakupu biletu parkingowego przez aplikacje mobilne, takie jak Skycash czy MobiParking, biorąc pod uwagę fakt, że tego rodzaju „parkingowe patenty” od dawna funkcjonują w dużych miastach. Kartuskiej straży miejskiej znany jest problem parkometrów.

-Interweniujemy w tego rodzaju sprawach na bieżąco, jak tylko otrzymujemy zgłoszenie. Na parkometrach powinien znajdować się numer alarmowy 986, pod który należy dzwonić, jeśli dojdzie do takiej sytuacji – mówi Krzysztof Pawłowski, komendant Straży Miejskiej w Kartuzach. – Trzeba pamiętać, że parkometr jest tylko maszyną. Myślę, że każdy z nas doświadczył kiedyś takiej sytuacji, że np. automat z napojami „połknął” pieniądze, nie wydając zakupionego towaru.

Mieliście kiedyś do czynienia z sytuacją, kiedy parkometr nie wydał wam biletu parkingowego, mimo uiszczenia opłaty? Dajcie znać w komentarzach!

Jeden Komentarz

  1. Oczywiscie, ze mialam. Parkomat przy dworcu integracyjnym. Dzwonilam pod numer ale nikt nie odbieral i tak o to zaplacilam 2x wymaganą stawke. Parkomaty na bilon odchodza do lamusa. W trojmiescie w kazdym zaplacisz kartą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*