Kartuzy. Polonez na Rynku odwołany

Kartuzy. Polonez na Rynku odwołany

Legendarny polonez maturzystów na kartuskim Rynku, który miał odbyć się dziś, został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne. „Żałujemy bardzo, ale zdrowie i komfort naszych uczniów są najważniejsze” – wyjaśnia Bogdan Łapa, starosta kartuski.

Polonez maturzystów na Rynku to wieloletnia tradycja, kultywowana w centrum „stolicy Kaszub”. Na kartuskim placu zbierała się młodzież ze wszystkich szkół w mieście, podchodząca w danym roku do egzaminu dojrzałości, aby odtańczyć legendarny taniec.

Oprócz maturzystów w tańcu brali udział również samorządowcy z powiatu oraz miasta. Tym samym kolejna edycja poloneza miała odbyć się dziś. Niestety, jak nas poinformowano, ze względu na warunki atmosferyczne polonez został odwołany.

Reklamy

Czy wyznaczony zostanie nowy termin poloneza maturzystów? Jak się dowiedzieliśmy, niestety nie, dlatego że również dziś  w tym samym czasie tego rodzaju wydarzenie odbywa się w dwóch innych powiatach w Polsce, gdzie akurat pogoda dopisała.

-Żałujemy bardzo, ale zdrowie i komfort naszych uczniów są najważniejsze pisze w mediach społecznościowych starosta kartuski Bogdan Łapa. – Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego wydarzenia, w szczególności pani Alinie Michnie, która przygotowywała młodzież, Dyrektorom, Nauczycielom szkół oraz Uczniom.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*