Kartuzy. Poświęcono nowe skrzydło „katolika” (zdjęcia)

Kartuzy. Poświęcono nowe skrzydło „katolika” (zdjęcia)

We wtorek odbyło się poświęcenie nowej części Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach. Data nie jest przypadkowa. Uroczystość zaplanowana była na ubiegły rok w 100. rocznicę urodzin patrona placówki. Niestety, z powodu pandemii poświęcenie budynku było dwukrotnie przenoszone. Mszy świętej przewodniczył biskup Ryszard Kasyna, po której poświęcone zostało nowe skrzydło szkoły.

W nowej części szkoły znajduje się 9 sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, gabinet pielęgniarki szkolnej, logopedy, biblioteka, świetlica oraz kilka pomieszczeń gospodarczych. Nowa część placówki jest również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Pojawiła się winda, podjazd dla wózków inwalidzkich oraz na każdym piętrze toalety dla niepełnosprawnych. W sumie szkoła zyskała 1370 m2 powierzchni użytkowej na powierzchni zabudowy – 460 m2.

Pierwsze poważne rozmowy, ze wstępnym planem architektonicznym, odbyły się w grudniu 2016 roku. Potem gromadzone były mapy do celów projektowych, pozwolenia od różnych instytucji oraz dopięty został projekt rozbudowy. Budowa rozpoczęła się zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę, w kwietniu 2018 roku i trwała 2 lata. Dokładnie 18 maja 2020 roku w setną rocznicę urodzin patrona otrzymano pozwolenie na użytkowanie nowej części kartuskiego „katolika”.

Reklamy

-Dziękuję księdzu biskupowi Ryszardowi Kasynie za troskę duchową i materialną, jak również księdzu Ryszardowi Różyckiemu, proboszczowi parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach za udostępnienie nam terenu. Na ręce księdza proboszcza pragnę złożyć podziękowania parafianom za bardzo duży wkład finansowy w rozbudowę szkoły – mówi dyrektor katolickiej szkoły ksiądz Grzegorz Kudelski. – Dziękuję burmistrzowi Mieczysławowi Grzegorzowi Gołuńskiemu i przewodniczącemu Rady Miejskiej Mariuszowi Trederowi za przychylność i życzliwość wobec naszej placówki.

Podziękowania ks. Grzegorz Kudelski przekazuje również:

-księżom parafii powiatu kartuskiego, dziekanowi dekanatu kartuskiego, prałatowi Piotrowi Krupińskiemu

-Dorocie Arciszewskiej Mielewczyk, pierwszej dyrektor szkoły oraz współzałożycielce katolickiego liceum

-Marianowi Gostkowskiemu, za tchnienie dobrego ducha w mury szkoły i utworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery

-Krystynie Wrońskiej

-pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Adamowi Krawiecowi, dyrektorowi Departamentu Edukacji i Sportu, Katarzynie Weremko, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz pracownikowi tego ośrodka podinspektorowi Feliksowi Kusowskiemu

-nadzorowi budowlanemu, Powiatowemu Inspektorowi w Kartuzach Krzysztofowi Nowakowi oraz Pawłowi Ćwiertni

-Wojciechowi i Tomaszowi Grzenkowiczowm (Wod Kan Grzenkowicz Sp. z o.o.) za ogromną pomoc merytoryczną, techniczną i finansową podczas trwania rozbudowy

-Piotrowi Belgrauowi, właścicielowi firmy Bell Dom Sp. z o.o. oraz kierownikowi budowy, Adamowi Kaczykowskiemu, głównemu wykonawcy robót

-Wiesławowi Bielińskiemu (Firma DWB Domy) za pięknie wymalowane sale, położone płytki oraz wyposażone toalety

-sponsorom: Tadeuszowi i Andrzejowi Bigusom, właścicielom Sklepów Budowanych BAT, Janowi Koszałce (Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Koszałka Sp. z o.o.), Marianowi i Beacie Ropelom (Markety „Maroko”)

-wykonawcom poszczególnych instalacji w szkole: Kazimierzowi Mejerowi, Andrzejowi Richertowi, Danielowi Dąbrowskiemu

-Romanowi Dawidowskiemu, prezesowi Banku Spółdzielczego w Sierakowicach, Piotrowi Chistowskiemu (doradztwo podatkowe i finansowe), Kazimierzowi Penkowskiemu

-Krystynie Cieszyńskiej, zastępczyni dyrektora szkoły, Danucie Skalskiej, Karolinie Treder i Elżbiecie Cyganek

-wszystkim uczniom i rodzicom uczniów oraz absolwentów z przewodniczącym Rady Rodziców Grzegorzem Stachowiakiem na czele za dobre słowo i dawanie impulsu do dalszej pracy.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*