Kartuzy. Promenada nad J. Klasztornym Dużym coraz bliżej

Kartuzy. Promenada nad J. Klasztornym Dużym coraz bliżej

Ciąg pieszo-rowerowy to pierwszy etap budowy infrastruktury nad tym akwenem. Następnie, zgodnie z założeniem, powstać tam mają kąpielisko i pomosty. Kartuski magistrat podpisał porozumienie w tej sprawie z nadleśnictwem.

Z początkiem marca burmistrz Mieczysław G. Gołuński i nadleśniczy Nadleśnictwa Kartuzy Michał Majewski podpisali porozumienie w sprawie wspólnego przedsięwzięcia. Przedmiotem porozumienia jest utworzenie i utrzymanie ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Klasztornym Dużym w Kartuzach.

Ciąg pieszo-rowerowy zostanie utworzony na istniejącej ścieżce leśnej, przebiegającej wzdłuż brzegu Jeziora Klasztornego Dużego przy ul. Sambora. Utworzenie przedmiotowego ciągu pieszo-rowerowego będzie jednym z elementów budowy kąpieliska wraz z pomostami nad Jeziorem Klasztornym Dużym.

Reklamy

Nowa infrastruktura pieszo-rowerowa, wypoczynkowa oraz sportowa ma ożywić południowy brzeg Jeziora Klasztornego Dużego, tworząc miejsca do rekreacji i aktywności społecznych. Przedsięwzięcie ma na celu również umożliwić dostępność brzegów jeziora osobom niepełnosprawnym.

Ponadto zadanie to przyczyni się do uporządkowania zieleni i terenu oraz zachowania jak najbardziej naturalnego charakteru nabrzeża jeziora.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*