Kartuzy. Stand-up w „Pretekście” odwołany. Spotkanie sympatyków partii odbędzie się ponownie

Kartuzy. Stand-up w „Pretekście” odwołany. Spotkanie sympatyków partii odbędzie się ponownie

W najbliższy weekend w kartuskim „Pretekście” znów spotkają się sympatycy Strajku Przedsiębiorców. Tym samym odwołany zostaje stand-up Kuby Dąbrowskiego. Pokłosiem minionego weekendu zaś, jak informuje Krzysztof Łukowicz ze Strajku Przedsiębiorców, jest zawiadomienie na policjantów, którzy przez kilka godzin patrolowali pod kartuskim lokalem i legitymowali wchodzące tam osoby. „Zachowanie policjantów było nadużyciem urzędniczym” – komentuje.

Kartuski „Pretekst” ma za sobą trudny weekend. W zeszły piątek i sobotę w lokalu odbyły się spotkania sympatyków partii Strajk Przedsiębiorców, które skontrolować postanowiła policja. Funkcjonariusze przyjechali czterema radiowozami, legitymowali osoby wchodzące do pubu i patrolowali pod jego wejściem przez kilka godzin. A wszystko w celu, jak powiedział Piotr Gdaniec z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, „zabezpieczenia odpowiedniego materiału, który później będzie analizowany przez policjantów”.

-Złożyliśmy zawiadomienie na tych policjantów, którzy spisywali ludzi w piątek i sobotę pod „Pretekstem” – mówi Krzysztof Łukowicz z partii Strajk Przedsiębiorców. – Nikt z osób uczestniczących w spotkaniu nie złamał prawa. Funkcjonariusze powoływali się na artykuł 116., jednak jeśli ktoś przyszedł do lokalu w masce z zachowaniem odstępu to nie można powoływać się na ten artykuł, gdyż nie zostały złamane żadne rozporządzenia. Zachowanie policjantów było nadużyciem urzędniczym.

Reklamy

W najbliższy weekend w „Pretekście” znów spotkają się sympatycy Strajku Przedsiębiorców. Wszyscy zainteresowani w dalszym ciągu są mile widziani. Jednocześnie, ze względu na odbywające się spotkanie o charakterze partyjnym, odwołany został stand-up Kuby Dąbrowskiego.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*