Kartuzy. Sylwia Leyk stanie na czele powiatowego sanepidu: „Będziemy zachęcać do szczepień…”

Kartuzy. Sylwia Leyk stanie na czele powiatowego sanepidu: „Będziemy zachęcać do szczepień…”

Nie tylko na czele Kartuskiego Centrum Kultury, ale również Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej od nowego roku stanie nowa osoba. Jest nią Sylwia Leyk, znana m. in. jako radna woj. pomorskiego, która dotychczas zajmowała się w jednostce księgowością. „Sprawy zarządcze stacji sanitarno-epidemiologicznej nie są mi obce. (…) Będziemy zachęcać do szczepień, jako jednostka sanitarna, realizująca zadania z dziedziny epidemiologi, musimy być ich ambasadorami” – podkreśla.

Sylwia Leyk znana jest jako radna województwa pomorskiego, a także szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kartuskim. W kartuskiej inspekcji sanitarnej pracuje od 10-ciu lat. Dotąd zajmowała się księgowością, jednak posiada szereg umiejętności, dzięki którym będzie sprawnie zarządzać jednostką od nowego roku.

-Sprawy zarządcze stacji sanitarno-epidemiologicznej nie są mi obce. Jako0 księgowa odpowiadałam za finanse jednostki, ponadto w zeszłym roku ukończyłam studia na kierunku zarządzanie, jestem więc ukierunkowana na współpracę, zarówno z jednostkami samorządu terytorialnego, jak też z firmami – mówi S. Leyk. – Od 5-ciu lat jestem również klasyfikatorem grzybów, skończyłam także studia, dotyczące nadzoru sanitarno-epidemiologicznego i zdrowia publicznego.

Reklamy

Sylwia Leyk pracę na stanowisku Powiatowego Inspektora Sanitarnego rozpocznie od nowego roku. Jak zapatruje się na kierowanie jednostką w obecnych trudnych czasach, kiedy wciąż borykamy się z pandemią i wszelkimi restrykcjami z tym związanymi?

-Będziemy zachęcać do szczepień, wiem, że być może spotkam się z oporem, ale jako jednostka sanitarna, realizująca zadania z dziedziny epidemiologi, musimy być ich ambasadorami – twierdzi S. Leyk. – Dzięki szczepieniom odnotowujemy znacznie mniej przypadków śmiertelnych, niż w ubiegłym roku.

Sylwia Leyk dodaje też, że pandemia spowodowała, iż niemalże wszyscy pracownicy stacji sanitarnej zostali włączeni do działań, związanych z profilaktyką, zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19, w tym również jej osoba.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*