Kartuzy. Tablica informacyjna inwestycji przy ul. Klasztornej nieuzupełniona? O co chodzi? – AKTUALIZACJA

Kartuzy. Tablica informacyjna inwestycji przy ul. Klasztornej nieuzupełniona? O co chodzi? – AKTUALIZACJA

Mieszkańców Kartuz wciąż nurtuje sprawa budowy przy ul. Klasztornej, a mianowicie co dokładnie tam powstanie i kto jest inwestorem. Prawdopodobnie będzie to hotel, jednak tę informację trudno potwierdzić u samego inwestora, gdyż jego danych mnie ma na tablicy informacyjnej inwestycji. Zwrócił na to uwagę jeden z naszych czytelników. Co na to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego?

W połowie maja pisaliśmy o rzekomej budowie hotelu przy ul. Kasztornej w Kartuzach. Naturalnie taka wieść szybko rozeszła się w „stolicy Kaszub”, biorąc pod uwagę fakt, że chodzi o miejsce po starym browarze. Wykonawcą inwestycji jest firma z Olsztyna, a kto jest inwestorem? Tego oficjalnie nie udało nam się dowiedzieć.

Sprawą zainteresował się jeden z naszych czytelników, który zwrócił uwagę na tablicę informacyjną inwestycji – nie ma na niej danych, dot. inwestora, a także numeru kontaktowego do kierownika budowy. Według naszego informatora, „zgodnie z art. 45b prawa budowlanego informacja odnośnie inwestora powinna się tam znaleźć”.

Reklamy

Zobacz również: Kartuzy. Powstanie nowy hotel? Zobacz zdjęcia!

Krzysztof Nowak, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zapytany o sprawę przekonuje, że uzupełnienie danych na tablicy informacyjnej leży w gestii zarówno inwestora, jak też kierownika budowy. Dodaje też, że jego numer telefonu powinien być na tej tablicy i deklaruje, że inspektorat wykona kontrolę tej budowy.

Ponownie skontaktowaliśmy się również z wykonawcą inwestycji, firmą STE Capital z Olsztyna. Poproszono nas o kontakt mailowy w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź.

Aktualizacja – Dane na tablicy informacyjnej zostały już uzupełnione.

Jeden Komentarz

  1. Skoro buduje ste capital to nie dziwne że są problemy , ale na bank będą ! Ta firma w Olsztynie jest kompletnie spalona za swoje partactwo . Pozwy się sypią z każdej strony !

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*