Kartuzy, Żukowo. Policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022”

Kartuzy, Żukowo. Policyjne działania „Wszystkich Świętych 2022”

Od 28 października do 2 listopada zostaną przeprowadzone ogólnokrajowe działania „Wszystkich Świętych 2022”. W ramach działań na trasach woj. pomorskiego spotkamy większą liczbę policjantów. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą czuwać, aby odwiedzający groby najbliższych jak najsprawniej i najbezpieczniej dotarli do nekropolii, a następnie bezpiecznie wrócili do domów. Zobacz też organizacje ruchu przy cmentarzach w Żukowie i Kartuzach!

Już jutro 28 października pomorscy policjanci rozpoczną działania „Wszystkich Świętych 2022”, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym groby najbliższych. Okres Wszystkich Świętych jest czasem, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Wzorem lat ubiegłych należy spodziewać się znacznie większego natężenia ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach cmentarzy. W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w poniedziałek. Wiele osób rozłoży dalekie wyjazdy na kilka dni. Z tego powodu działania trwać będą od 28 października do 2 listopada.

Reklamy

W wielu miejscach ulegnie zmianie organizacja ruchu. Pomorscy policjanci będą kierowali ruchem w rejonach cmentarzy. Na głównych ciągach komunikacyjnych będą prowadzone kontrole prędkości oraz trzeźwości. Mundurowi sprawdzą także stan techniczny kontrolowanego pojazdu oraz sposób przewożenia dzieci.

Pamiętajmy także o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa nie tylko przez kierowcę, lecz także przez pasażerów.

Zmiany w organizacji ruchu nastąpią w rejonie cmentarzy w następujących miejscowościach na terenie powiatu kartuskiego:

1. Kartuzy (w dniu 01.11.2022 roku w godz. 06.00-22.00).

ul. Mickiewicza – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wzgórze Wolności do skrzyżowania z ul. Słowackiego – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony drogi wojewódzkiej nr 211 (ulica Wzgórze Wolności),

ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Chmieleńską – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony ul. Mickiewicza,

ul. Chmieleńska na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ulicą Wzgórze Wolności – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony ulicy Słowackiego,

Ograniczenie wjazdu na parking na wysokości cmentarzy przy ulicy Klasztornej, poprzez ograniczenie wjazdu od strony ul. Wzgórze Wolności dla wszystkich pojazdów. Możliwość wjazdu na parking jedynie od strony ul. Klasztornej.

2. Żukowo (od dnia 28.10. 2022 roku do dnia 02.11.2022 roku).

– ulica 3-go Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Pod Otomino do drogi gminnej przylegająca do cmentarza (działka nr 822/2) łącząca ul. Kościerską z ul. 3-go Maja, – ulica jednokierunkowa z wjazdem od strony ul. Pod Otomino. Wjazd na parking położony na terenie GS Żukowo również możliwy od strony ulicy Gdańskiej.

– ulica 3-go Maja na odcinku od krzyżowania z ul. Gdańską DK7 do drogi gminnej przylegającej do cmentarza (działka nr 822/2) łączącej ul. 3-go Maja z ul. Kościerską DK20 obowiązuje zakaz zatrzymywania zgodnie ze znakami B-36.

Wskazówki przed dniem Wszystkim Świętych:

1. Przed wyjazdem sprawdźmy jak zmieni się organizacja ruchu w rejonie cmentarzy oraz gdzie znajdują się wyznaczone parkingi. Ułatwi nam to bezkolizyjne dotarcie do celu.

2. Podczas podróży uważnie patrzmy na znaki i stosujmy się do sygnałów dawanych przez policjantów.

3. Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy na widoku żadnych wartościowych przedmiotów, czy dokumentów.

4. Na miejsce postoju wybierzmy specjalnie wyznaczone do tego parkingi.

5. Torebkę, czy saszetkę z dokumentami zawsze miejmy pod ręką. Nie odkładajmy toreb na płycie nagrobnej lub ławce stojącej przy pomniku. Złodziej tylko czeka na taką okazję.

6. Unikajmy bocznych, mało uczęszczanych ścieżek i nie przebywajmy samotnie na cmentarzu po zmierzchu.

7. Pamiętajmy, że możemy być obserwowani przez złodzieja. Jeżeli musimy nabyć coś w tłoku, postarajmy się dobrze schować portfel po zrobionych zakupach.

8. Uważajmy na pieszych znajdujących się na drodze.

W dzień Wszystkich Świętych jest bardzo duże natężenie ruchu drogowego w rejonach nekropolii. Dodatkowo jest to pora jesienna, a za tym idą zmienne warunki pogodowe i szybko zapadający zmierzch.

Pomorscy policjanci przypominają o konieczności korzystania przez pieszych od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym z elementów odblaskowych. Kierowcom apelujemy o zachowanie SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI przy przejściach dla pieszych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*