Kradli paliwo ze stacji benzynowych. Używali cudzej tablicy rejestracyjnej

Kradli paliwo ze stacji benzynowych. Używali cudzej tablicy rejestracyjnej

Dzięki kartuskim kryminalnym odpowiedzialności karnej nie unikną złodzieje paliwa – 43-latek i 21-latek. Mężczyźni kradli olej napędowy ze stacji benzynowych w pow. kartuskim, lęborskim i kościerskim. Funkcjonariusze zebrali materiał procesowy pozwalający na przedstawienie mężczyznom 6-ciu zarzutów kradzieży na łączną sumę strat ponad 7 tysięcy złotych. Dodatkowo zatrzymani mężczyźni jeździli samochodem z tablicami należącymi do innego pojazdu, a 43-latek złamał zakaz prowadzenia.

Pod koniec października kartuscy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia dotyczące kradzieży oleju napędowego ze stacji benzynowych w Egiertowie, Stężycy i Żukowie. Powiadomieni o zdarzeniu kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsca zdarzenia oraz pobliski teren i zabezpieczyli zapisy monitoringu, które przeanalizowali. Z ustaleń mundurowych wynikało, że dwóch sprawców poruszających się peugeotem, podjeżdżało do dystrybutorów, z których nalewali paliwo do kanistrów znajdujących się w samochodzie, po czym odjeżdżali nie płacąc.

Reklamy

Dodatkowo mężczyźni poruszali się pojazdem z tablicami rejestracyjnymi należącymi do innego samochodu. Kartuscy kryminalni ustalili, że do podobnych kradzieży w tym samym czasie doszło w powiecie kościerskim oraz lęborskim. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość złodziei.

W miniony poniedziałek po godzinie 18 w Gdańsku kartuscy kryminalni zatrzymali 43-latka i 21-latka, którzy byli odpowiedzialni za kradzieże paliwa. Podczas czynności mundurowi zebrali materiał procesowy pozwalający na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów dokonania 6-ciu kradzieży oleju napędowego na łączną sumę strat ponad 7 tysięcy złotych.

We wtorek mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Dodatkowo usłyszeli zarzut używania cudzej tablicy rejestracyjnej, a 43-latek odpowie jeszcze za prowadzenie pomimo zakazu.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawców kradzieży dozór policyjny. Mężczyznom grozi kara nawet do 5-ciu lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*