KGW Chwaszczyno na ukraińskim festiwalu [ZDJĘCIA]

KGW Chwaszczyno na ukraińskim festiwalu [ZDJĘCIA]

KGW Chwaszczyno, jak już wcześniej informowaliśmy, uczestniczyło w I Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym Krajów Regionu Karpackiego „Karpatśkyj Prostir” („Carpathian space”), który odbywał się od 6 do 8 maja w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie

carpathian_space_001

Zdjęcie 1 z 5

KGW Chwaszczyno

W festiwalu udział wzięli artyści i grupy twórcze z 8 krajów: Ukrainy, Austrii, Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii, Mołdawii i Czech. Honorowymi gośćmi byli przedstawicieli z Estonii oraz Azerbejdżanu i Gruzji. 

Zobacz tez: KGW Chwaszczyno jedzie na festiwal

Na festiwalu KGW Chwaszczyno dwukrotnie dało koncert piosenek i polek kaszubskich wraz z nauką kaszubskich nut. Paniom z KGW Chwaszczyno na scenie gościnnie towarzyszyli Grażyna Miłosz – wokal, Łukasz Skrodzki – akordeon i Eugeniusz Raulin – klarnet. Na festiwalowym jarmarku koło zaprezentowało zdobione kaszubskim haftem serwety, bieżniki, igielniki, fartuchy. Panie  Ania Tesmer, Stasia Brucka i Jola Wiercińska z KGW Chwaszczyno zaprezentowały podczas festiwalu swój kunszt kulinarny, przyrządzając takie potrawy, jak: placki ziemniaczane z cebulką i śmietaną, sałatkę ze śledzia z jabłkiem i ziemniakami, a na deser  zupę brzadową z kładzionymi kluskami. 

Polska reprezentacja w Iwano-Frankiwskiej Filharmonii Obwodowej wysłuchała koncertu grupy „Vołosi” oraz sióstr Telniuk, którym towarzyszyła orkiestra symfoniczna.

Reklamy

– Wyjazd dla naszej organizacji był ogromnym wyróżnieniem – przyznają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna. – Festiwal na długo pozostanie w naszej pamięci – zapewniają panie.

Skomentuj: KGW Chwaszczyno na ukraińskim festiwalu [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*