Miłość do książek wpajana od dziecka… projekt „Z książką na start”

Miłość do książek wpajana od dziecka… projekt „Z książką na start”

Książki to kopalnia przygód, emocji – odskocznia w miejsca nieodkryte, pasjonujące. Czytanie to także idealne zajęcie, aby rozwijać swoją kreatywność, poszerzać słownictwo i przekraczać bariery. Do czytania zachęcamy każdego, najlepiej już od dziecka… Podobnie zachęca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach poprzez projekt „Z książką na start”.

no images were found

Celem projektu jest zachęcenie rodziców i dzieci do wspólnego czytania książek, które uczy m.in. poprawnego języka i samodzielnego myślenia oraz rozwija zasób słownictwa. Wspólne czytanie buduje mocną więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Dodatkową zaletą jest zapobieganie uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych.

Projekt realizowany jest w Wypożyczalni dla Dzieci oraz filiach wiejskich kartuskiej Biblioteki w Mirachowie i Kiełpinie.

Reklamy

Podczas czterech miesięcy trwania projektu Wypożyczalnia dla Dzieci wydała 77 pakietów startowych, filie 39. Przystąpienie do projektu nagradzane jest otrzymaniem książki, którą milusińscy wybierają spośród zaprezentowanych tytułów oraz paszportu bibliotecznego, w którym dzieci gromadzą pieczątki. Za zgromadzenie 10 pieczątek w paszporcie dostaje się dyplom Małego Czytelnika. Do tej pory Wypożyczalnia dla Dzieci wręczyła już 5 takich dyplomów, filie wiejskie 3.

Otrzymanie nagrody w postaci dyplomu motywuje naszych najmłodszych czytelników, gdyż gromadzą już kolejne pieczątki, upoważniające do odebrania dyplomu Starszego Czytelnika.

W skład pakietu wchodzi także Metropolitalna Karta do Kultury, którą otrzymują wszyscy nowo zapisani czytelnicy przystępujący do projektu. Karta upoważnia do korzystania ze zbiorów bibliotecznych na terenie województwa pomorskiego. Dodatkowo uprawnia do korzystania ze zniżek w instytucjach kultury, do których zaliczamy: teatry, muzea, kina, kawiarnie oraz wiele innych.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci w wieku do 6 lat do udziału w projekcie ,,Z książką na start”! – zachęcam Emilia Pakur z kartuskiej biblioteki. 

Jeden Komentarz

  1. Dodam tylko, że organizatorem akcji jest Fundacja Metropolia Dzieci. Lista wszystkich bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na http://www.zksiazkanastart.pl 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*