fot. ZST Kartuzy

Młodzież z ZST na praktykach zagranicznych w Niemczech

Praktyki zagraniczne stają się coraz wykorzystywanym sposobem na poszerzenie swoich umiejętności zawodowych przez uczniów. Z takiej możliwości skorzystała młodzież z ZST w Kartuzach. W czasie praktyk mieli również okazję do zapoznania się z kulturą Niemiec.

[Not a valid template]Przez cały marzec 25-osobowa grupa fryzjerek i elektryków z ZST w Kartuzach odbywała praktykę zawodową w niemieckim mieście Schkeuditz niedaleko Lipska. Praktyki zostały zorganizowane we współpracy z firmą VITALIS Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH. Ich realizacja była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pt. „Praktyka zagraniczna szansą na dobry start w zawodzie”.

W dniach od 5 do 30 marca przyszłe fryzjerki doskonaliły swoje umiejętności pod okiem mistrzyni fryzjerstwa, Angeliki Schur. Przyszli elektrycy zaś pod opieką. Do zadań fryzjerek należało oczywiście m.in. strzyżenie, koloryzacja i ćwiczenie różnorakich upięć, ale zajmowały się również stylizacją i kosmetyką. Elektrycy pod opieką pochodzącego z Hiszpanii Arana Louisa Talboy’a, prócz zadań stricte związanych z montażem i obsługą instalacji elektrycznych, mieli również okazję do pracy z programem AutoCad. Musieli w nim zaprojektować energooszczędny dom, umieszczając w nim wszystkie niezbędne instalacje.

Reklamy

Oprócz umiejętności zawodowych, które młodzież codziennie nabywała i doskonaliła, uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc w regionie. W ramach programu kulturowego odbyły się wycieczki – do Lipska, Drezna i Berlina. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie z przewodnikami manufaktury Volkswagena w Dreźnie oraz fabryki samochodów BMW w Lipsku.

Uczniowie ZST podczas wyjazdu mieli możliwość poznać nowe kultury i ludzi oraz podszkolić umiejętności językowe. W ośrodku, w którym mieszkali zetknęli się ze swoimi rówieśnikami z Węgier, Szkocji, Hiszpanii, Niemiec oraz Polski.

Ich działania prześledzić można na stronie internetowej projektu lub na profilu facebookowym.

Całkowita kwota dofinansowanie, którą na ten projekt otrzymała szkoła wyniosła 60 079 euro.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*