Praktyki zagraniczne dla uczniów ZSP w Sierakowicach były okazją by lepiej poznać kulturę Niemiec fot. ZSP Sierakowice

Niemiecka przygoda uczniów ZSP w Sierakowicach

Coraz większą popularnością wśród uczniów cieszą się praktyki zagraniczne. Z tej szansy skorzystali uczniowie technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Mieli oni okazję spędzić kilka tygodni w Schkeuditz, miasteczku leżącym na południu Niemiec.

Praktyki zagraniczne dla uczniów ZSP w Sierakowicach były okazją by lepiej poznać kulturę Niemiec fot. ZSP Sierakowice

Kwiecień był intensywnym miesiącem, szczególnie dla ekonomistów. Po trudach jakie towarzyszyły siedemnastce uczniów z ZSP w Sierakowicach w zakwalifikowaniu się do drugiej części projektu „Kompetencje językowe kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”, podjęli się oni kolejnego wyzwania. Było ono dla nich początkiem drogi w dorosłość.

Projekt PO WER, do którego się zakwalifikowali się uczniowie, został stworzony specjalnie po to, aby polepszyć ich umiejętności zawodowe i językowe. 

Reklamy

Na początku kwietnia uczniowie wyruszyli w kierunku Schkeuditz, miasteczka położonego na południu Niemiec.
W czasie każdego dnia praktyk, młodzież doskonaliła swoje umiejętności w obsłudze specjalistycznych programów, tworzeniu biznesplanu oraz prowadzeniu firmy.

Uczniowie ZSP w Sierakowicach na tropie piękna Niemiec

Młodzież z Sierakowic miała również okazję do chwili relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. W czasie swojego pobytu w Niemczech, odwiedzili wiele ciekawych miejsc tego kraju. Największe wrażenie wywarł na nich Berlin. Odwiedzili tam m.in. muzeum figur woskowych Madame Tussauds, dwie wystawy znanych niemieckich marek samochodowych, Neues Museum oraz Pomnik i Muzeum Ofiar Holokaustu. Przez cały czas ich pobytu w Berlinie, dopisywała im piękna pogoda. Dzięki temu mogli w pełni podziwiać Bramę Brandenburską, budynki rządowe, Katedrę Berlińską, ruin osławionego muru, Wieże Telewizyjną, Czerwony Ratusz i fontannę Neptuna.

Zobaczyli również wiele pomników i interesujących miejsc Saksonii. Odwiedzili m.in. Drezno oraz Lipsk i jego okolice. To piękne miasto słynie z powiązania z Bachem i Goethem, pasaży handlowych i grajków umilających zwiedzanie starówki. Uczniowie byli też pod Pomnik Bitwy Narodów i w słynnym ZOO, gdzie przez kilka godzin mogli podziwiać niezliczoną ilość gatunków egzotycznych zwierząt. 

Praktyki zagraniczne to zawsze fantastyczna przygoda. Wszyscy uczniowie z sierakowickiego ZSP, którzy kiedykolwiek brali w nich udział, wciąż je zachwalają. Młodzież jednogłośnie stwierdziła, iż najlepszą częścią wyjazdu była integracja z innymi, choć poznawanie kultury Niemiec i same zajęcia praktyczne też zrobiły na nich ogromne wrażenie. 

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*