Piknik Rodzinny w Przodkowie! „Przodkowo dzieciom” 2019 [ZDJĘCIA]

Piknik Rodzinny w Przodkowie! „Przodkowo dzieciom” 2019 [ZDJĘCIA]

Za nami Piknik Rodzinny w Przodkowie! Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów. Spędzili oni czas w miłej, rodzinnej atmosferze oraz skorzystali z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

W tym roku na Piknik Rodzinny w Przodkowie przybyły tłumy mieszkańców oraz przyjezdnych. Piknik zgromadził wszystkich gości na stadionie gminnym w Przodkowie.

Impreza owocowała w ogrom atrakcji dla wszystkich obecnych, a szczególnie dla dzieci. Program imprezy rozpoczął piękny występ podopiecznych z Przedszkola Samorządowego i ze szkół z terenu gminy. Później na scenie zagościł zespół Massuana oraz gościnny koncert Bernarda Dmowskiego z przebojami Czerwonych Gitar.

Reklamy

Nie zabrakło też licznych stoisk gastronomicznych, a także wielu darmowych atrakcji dla dzieci takich jak: zaprzęgi psów husky, pokazy komandosów i strzelnica, malowanie buzi oraz wesołe miasteczko.

Piknik powiązany był też z V Biegiem Rodzinnym. Tegorocznym hasłem był „Wodny Świat”, a na samym biegu nie zabrakło wielu pomysłowych przebrań związanych z tematem.

Szczytny cel – akcja charytatywna dla Mirka Lejkowskiego

Całemu wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna dla Mirka Lejkowskiego z Przodkowa.

To 20- letni mieszkaniec gminy, który po wypadku samochodowym jest niepełnosprawny ruchowo. Była to już druga organizowana dla niego zbiórka pieniędzy. Podczas pierwszej organizatorom udało się uzbierać fundusze na turnus rehabilitacyjny.

– Po raz kolejny imprezę również wiążemy z celem charytatywnym, czyli z pomaganiem ludziom, którzy tego potrzebują. W tym przypadku po raz drugi dla Mirka Lejkowskiego, który uległ wypadkowi w wieku 15 lat i to z poważnymi skutkami. Poprzednia nasza akcja charytatywna, naprzód popchnęła jego rehabilitację i z tego co wiem  to zastrzyki w tej chwili są potrzebne, które będą mu przywracały częściową ruchomość w kończynach, więc jest to bardzo istotne. Jego mama przyszła do mnie w lutym albo styczniu z prośbą, to powiedziałem, że nie ma sprawy, kolejny piknik od razu robimy. Zaangażowało się mnóstwo wolontariuszy, nauczycielek, moi pracownicy z GOPSu, wszyscy w komplecie, a wielu przedsiębiorców miejscowych dało fanty na losowania. Przy każdej z atrakcji są puszki dla Mirka. To nie kosztuje, ale można wrzucić z dobrego serca. W loterii każdy wygrywa bardzo ciekawe fanty. Myślę, że warto, a świadomość jest taka, że te pieniądze idą dla Mirka. Piknik rodzinny połączony z dobrym sercem dla drugiego człowieka? No chyba lepszej frajdy nie może być! – mówił Wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski.

Na tegorocznej akcji odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek. Oprócz tego zorganizowano licytacje i loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami.

Muzycznie na Pikniku Rodzinnym w Przodkowie 

Wieczorem na scenie zagościły gwiazdy disco polo. Zespół D-Bomb, znany z takich hitów, jak „O Ela, Ela” i „Lubię Cię”. W tym samym klimacie gościliśmy też zespół After Party, znani z takich hitów, jak „Nie daj życiu się” i „Ona lubi pomarańcze”.

Na zakończenie wydarzenia przygotowano piękne Fire Show, a muzycznie zakończył DJ Space Kid.

[Not a valid template]Sorry, there are no polls available at the moment.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*