Policja alarmuje ws. wypoczynku nad wodą

Policja alarmuje ws. wypoczynku nad wodą

Nadchodzi długi czerwcowy weekend, a wraz z nim piękna pogoda, która sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Przy tej okazji kartuscy policjanci przypominają kilka ważnych zasad, by wypoczynek nad akwenami był bezpieczny.

Od początku tygodnia mamy piękną pogodę, która ma się utrzymywać przez najbliższy czas. Tak też od dzisiaj wielu z nas zaczyna długi czerwcowy weekend, a upalne dni sprzyjają spędzaniu czasu wolnego nad wodą.

Decydując się na odpoczynek nad wodą pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niektórzy pewnie spróbują kąpieli, ale kartuscy policjanci apelują i przypominają, że woda to żywioł, przed którym należy czuć respekt. Nie wolno wskakiwać do wody, której głębokości nie znamy lub gdy miejsce jest objęte zakazem skakania do wody.

Reklamy

Nieznana głębokość i struktura dna może narazić nas na urazy, kalectwo a nawet śmierć – może zdarzyć się, że natrafimy na skaliste dno lub znaczną głębokość i skok do wody zakończy się urazem. Do wody nigdy nie wchodzimy będąc pod wpływem alkoholu.

Pływając łódkami, kajakami i rowerami wodnymi pamiętajmy o założeniu kapoka. Odpoczywając nad wodą pamiętamy także o tym, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami kąpielisk. Niedopuszczalne jest popychanie czy wrzucanie osób stojących na kładkach lub pomostach do wody. Nie wolno również podtapiać innych pływających.

Bądźmy rozważni! Wypoczywając nad wodą dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych! Wspólnie zadbajmy o to, by nadchodzący długi weekend był bezpieczny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*