Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata w Stężycy

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – debata w Stężycy

Jak dbać o bezpieczeństwo w domu i miejscach publicznych? O tym dyskutowano w stężyckim urzędzie gminy. Debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ” wzbudziła niemałe zainteresowanie.

W debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ” wzięli udział mieszkańcy, radni, sołtysi oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń. Spotkanie zorganizowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz funkcjonariusze Posterunku Policji w Stężycy. Poruszono temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i zamieszkania – jak zabezpieczyć się przed kradzieżą i włamaniem. W obliczu gwałtownego rozwoju technologii niezwykle ważne jest by umiejętnie chronić m.in. kod PIN do kart płatniczych. Wyciek takich informacji może poczynić duże szkody.

Jednym z ważniejszych tematów było również bezpieczne poruszanie się po drogach. Od maja 2017 do końca stycznia tego roku wykryto tylko 56 przestępstw drogowych. Jeszcze rok temu była to liczba sześciokrotnie wyższa.

Reklamy

Statystyki pokazują jednak gmina Stężyca notuje niższą wykrywalność przestępstw ogólnych na te powiatu. W porównaniu do okresu poprzedniego, wzrosła liczba przestępstw alkoholowych.

Na liczne pytania zebranych, odpowiadał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach – komisarz Tomasz Juński oraz Dzielnicowi Posterunku Policji w Stężycy. Funkcjonariusz przedstawili również zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń oraz aplikacji Moja Komenda i RSO.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*