Pow. kartuski. Po pijanemu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

Pow. kartuski. Po pijanemu spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali 2-óch kierowców, którzy prowadzili samochód mimo tego, że spożywali wcześniej alkohol. Ponadto jeden z nich spowodował kolizję drogową i oddalił się z miejsca zdarzenia. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2óch lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 2-óch kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodu mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol.

Pierwszy kierowca został zatrzymany w piątek po godzinie 22 w Czeczewie (gm. Przodkowo). Do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali auto marki Audi, którym podróżowała 30-letnia kobieta. Policjanci wyczuli od niej silną woń alkoholu.

Reklamy

Podczas czynności funkcjonariusze zbadali kobietę alkomatem. Badanie wykazało, że 30-latka ma w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Kolejny z kierowców został zatrzymany w sobotę przed godziną 19 w Miszewie (gm. Żukowo). Dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, w przypadku którego sprawca kolizji się oddalił.

Dzięki pomocy zgłaszającego mundurowi zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy, który podróżował samochodem marki Audi. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek ma w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy.

W obu przypadkach nietrzeźwym kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ponadto odpowiedzą oni przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara do 2-óch lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*