Pow. kartuski. Sprawa pomnika w Gdańsku Kokoszkach pozytywnie rozpatrzona

Pow. kartuski. Sprawa pomnika w Gdańsku Kokoszkach pozytywnie rozpatrzona

Jest działanie, jest też efekt – dzięki inicjatywie Andrzeja Bystrona, radnego pow. kartuskiego pomnik ofiar wypadku autobusowego w Gdańsku Kokoszkach został odnowiony. O swoim sukcesie rajca poinformował w mediach społecznościowych. „Bardzo dziękuję Pani Prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, że pozytywnie rozpatrzyła mój wniosek” – napisał.

O sprawie pisaliśmy na początku października. Radny pow. kartuskiego Andrzej Bystron złożył do starosty pismo, aby skierować do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz wniosek o „poddanie pod rozwagę” remontu pomnika wraz z krzyżem w miejscu pamięci katastrofy, która miała miejsce w 1994 roku w Gdańsku Kokoszkach.

Zginęły wówczas 32 osoby, a 43 zostały ranne. Stan techniczny płyty pomnika, jak przekonywał radny, był tragiczny i w każdej chwili, pod wpływem chociażby warunków atmosferycznych, płyta mogłaby się rozpaść. A. Bystron wskazywał wówczas, że opiekunem tego miejsca jest Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Reklamy

Zobacz również: Radny zabiega o remont pomnika w Gdańsku Kokoszkach

Teraz, jak poinformował radny pow. kartuskiego w mediach społecznościowych, na jego wniosek postawiono nową płytę pomnika. Prace w tym miejscu jeszcze trwają, jednak rajca nie kryje zadowolenia z poczynionych działań.

-Bardzo dziękuję Pani Prezydent Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, że pozytywnie rozpatrzyła mój wniosek z dnia 8 września 2022 roku o poddanie pod rozwagę remontu postumentu wraz z krzyżem w miejscu pamięci katastrofy autobusu, który miał miejsce w dniu 2 maja 1994 roku w Gdańsku Kokoszkach (ul. Kartuska) – napisał radny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*