Prowadził po alkoholu. Uderzył w drzewo i wraz z pasażerem trafili do szpitala

Prowadził po alkoholu. Uderzył w drzewo i wraz z pasażerem trafili do szpitala

Dziś nad ranem policja interweniowała w Sierakowicach do zdarzenia drogowego, wskutek którego kierowca i pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Od kierującego mundurowi wyczuli alkohol.

Dzisiaj po godzinie 5 oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Sierakowicach. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący oplem 26-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Puzdrowa, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków, wskutek czego zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Reklamy

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, ale odmówił on poddania się badaniu, w związku z tym 26-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Dodatkowo po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma on czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń do szpitala przewieziony został 26-letni kierowca opla oraz jeden z pasażerów. Mundurowi sporządzili dokumentację fotograficzną oraz oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*