Region. 9-ciu nowych zakażonych na Pomorzu, a Niedzielski… straszy powrotem obostrzeń

Region. 9-ciu nowych zakażonych na Pomorzu, a Niedzielski… straszy powrotem obostrzeń

Wypowiedzi Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego to prawdziwe kuriozum – poziom zachorowań spadł do niebywale niskiego poziomu, a tymczasem wciąż słyszymy o nadchodzącej tzw. czwartej fali oraz powrocie obostrzeń, głównie na terenach o niższym poziomie „wyszczepienia”. Czy Pomorze jest brane pod uwagę przez szefa resortu?

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o poziomie zaszczepienia mieszkańców Pomorza, który sięgał wówczas zaledwie 50 procent. Zachętą miała być możliwość zaszczepienia się bez rejestracji w wybranych miejscach, nie wspominając już o słynnych loteriach, ośmieszających samą ideę szczepień przeciwko wirusowi.

Tymczasem Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeśli obostrzenia zostaną wprowadzone, to w pierwszej kolejności dotyczyć one będą terenów o najniższym poziomie „wyszczepienia”. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu gmina Sierakowice zasłynęła jako ostatnia na Pomorzu pod względem ilości zaszczepionych osób (pierwszą i drugą dawką).

Reklamy

Szef resortu dodał też, że do poziomu poniżej 1000 zakażeń na dobę obostrzenia nie będą wprowadzane. Warto zwrócić uwagę, że obecnie KRAJOWA skala nowych zakażeń jest wręcz marginalna – dotyczy zaledwie nieco ponad 160 osób. Czy wciąż można nazywać to pandemią?

Według prognoz rządu nadchodząca czwarta fala uderzyć ma na przełomie sierpnia i września. Póki co jednak Adam Niedzielski nie wymienia Pomorza jako tego regionu, gdzie wprowadzone miałyby zostać obostrzenia w pierwszej kolejności. Jednocześnie należy pamiętać, że woj. pomorskie nie jest w czołówce jeśli chodzi o ilość osób zaszczepionych obiema dawkami.

A wy już się zaszczepiliście? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*