Region. Konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji: „To początek końca pandemii…”

Region. Konferencja ministra zdrowia i ministra edukacji: „To początek końca pandemii…”

Zmiany w izolacji i kwarantannie, a także zmiany w nauczaniu (stacjonarnym i zdalnym) – o tym poinformowali podczas dzisiejszej konferencji ministrowie Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek. Niewykluczone też, że od marca czeka nas „rewolucja” w sprawie zakładania maseczek – stanie się to jedynie rekomendacją, a nie obowiązkiem. Wszystko zależy od najbliższej dynamiki zachorowań.

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przebieg choroby podczas obecnej fali zachorowań, jest łagodniejszy. Skrócił się również czas hospitalizacji. Tym samym zdecydowano, że od 15 lutego wejdą w życie zmiany, dotyczące izolacji i kwarantanny.

-Od połowy lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację. Kwarantanna dla współdomowników będzie naliczana równolegle do choroby. Likwidujemy kwarantannę z kontaktu – poinformował szef Ministerstwa Zdrowia. – Od 11 lutego znosimy też kwarantannę przyjazdową.

Reklamy

Minister edukacji Przemysław Czarnek zaś poinformował, iż resort przyspiesza naukę stacjonarną o tydzień w klasach od 5 do 8, a także w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna wśród uczniów, którzy skończyli już ferie, nie będzie trwała do ich końca – powrót do szkół nastąpi tydzień wcześniej, czyli 21 lutego.

Jeśli chodzi o porównanie sytuacji epidemicznej, wiemy, że jesteśmy po przesileniu tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski. – Przerażająca dynamika zmienia się w wysoką dynamikę, ale spadków. To nie jest ta sama dolegliwość, jak podczas czwartej fali.

Niewykluczone, że od marca obowiązek zakładania maseczek stanie się jedynie rekomendacją. Wszystko zależy, jak tłumaczy minister Adam Niedzielski, od najbliższej dynamiki zachorowań.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*