Region. Będzie ślisko. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia

Region. Będzie ślisko. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia

Przelotne opady śniegu, jakie pojawiły się dzisiaj na Kaszubach, mogą wpłynąć na śliskość nawierzchni dróg i chodników. Meteorolodzy wydali bowiem ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Wygląda na to, że tegoroczna zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia, dotyczące oblodzenia. Jak czytamy w przesłanym komunikacie, „prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie.”

Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiaj do godziny 20 do jutra do godziny 10. Temperatura minimalna wynieść ma od -5 do -2 stopni, zaś temperatura minimalna przy gruncie to około -6 stopni. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w stolicy powiatu kartuskiego, szczególnie ostrożne powinny być osoby, przechadzające się po kartuskim Rynku i deptaku.

Reklamy

Niedawno doszło tam do wypadku. Władze miasta co prawda zajęły się problemem, jednak trudno powiedzieć, na ile zastosowana metoda będzie skuteczna w przypadku oblodzenia pierwszego stopnia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*