Budynek Urzędu Gminy w Żukowie przejdzie kompleksową modernizację

Budynek Urzędu Gminy w Żukowie przejdzie kompleksową modernizację

Remont Urzędu Gminy w Żukowie rozpocznie się już w czerwcu. Podpisana została umowa między Burmistrzem Wojciechem Kankowskim, a wykonawcą zadania. Zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku.

[Not a valid template]Jeszcze w czerwcu rozpoczną się prace modernizacyjne budynku Urzędu Gminy w Żukowie. Podpisana została umowa między Burmistrzem Wojciechem Kankowskim, a wykonawcą zadania, firmą Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan z miejscowości Udorpie.

Znacznej zmianie ulegnie między innymi parter – najważniejszym elementem zadania będzie powstanie nowoczesnego punktu obsługi mieszkańców, w tym stanowisk Ewidencji ludności czy Dowodów osobistych. Metamorfozę przejdzie również hol i wejście do budynku.

Reklamy

– Modernizacja urzędu jest konieczna. Pomieszczania po OSP stoją teraz puste, więc tę przestrzeń chcemy jak najszybciej zagospodarować – mówi Burmistrz Gminy Żukowo. – Zależy nam przede wszystkim na tym, by Mieszkańcy mogli załatwić swoje sprawy jeszcze szybciej i wygodniej i właśnie z tą myślą rozpoczynamy to zadanie.

Oglądaj też: Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo – „Na dywaniku” [03.04.2019]

W budynku nie zabranie również udogodnień dla niepełnosprawnych, w tym widny. Duża zmianę przedzie także sala konferencyjna – miejsce nie tylko Sesji Rady Miejskiej oraz Młodzieżowej Rady Gminy, ale też spotkań i szkoleń. Nie zabraknie też pomieszczeń dla potrzeb organizacji pozarządowych.

Czytaj też: Tłumy na Dniu Dziecka w Żukowie! Było muzycznie, motoryzacyjnie i rodzinnie [ZDJĘCIA]

Co ważne, na czas remontu niektóre zespoły/stanowiska zostaną przeniesione do budynku OSP w Żukowie, ul. Kościerska 2A. Wkrótce poinformujemy o czasowych zmianach.

Planowany termin zakończenia prac to listopad tego roku. Koszt inwestycji to około 2 mln zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy.

Info i foto: UG w Żukowie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*