W Sierakowicach powstanie kolejny market?

W Sierakowicach powstanie kolejny market?

Na wtorkowej sesji Rady Gminy radni zagłosowali „za” uchwałą dotyczącą lokalizacji wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Działka ta znajduję się przy ul. Wojska Polskiego. Czy to oznacza, że w Krainie Miłości powstanie kolejny supermarket?

Sierakowice jest dynamicznie rozwijającą się miejscowością. Otworzona ponad dwa lata temu Biedronka przy ul. Lęborskiej cieszy się niesłabnącą popularnością wśród okolicznych mieszkańców. Dostrzec można silne zapotrzebowania na tego typu obiekty handlowe. Czy już wkrótce pojawią w Sierakowicach nowe dyskonty?

Na wtorkowej sesji radni uchwalili zgodę na lokalizację wielkopowierzchniowego obiektu handlowego na ul. Wojska Polskiego. Inwestorami obiektu jest piekarnia „Graham”, w jej bezpośrednim sąsiedztwie ma powstać budynek. 

Reklamy

Zapis o potrzebie zgody radnych na obiekt o powierzchni w przedziale 500-1 500 m kw. powstał już kilka lat temu. W ten sposób gmina chroniła się przed powstawaniem supermarketów, należących do krajowych sieci handlowych. Warto przypomnieć, że gmina Sierakowice przez wiele lat była ostoją na skalę krajową, wolną od dyskontów. Dopiero powstanie Biedronki w centrum wsi przełamało tę zasadę.

Obecnie brakuje oficjalnych informacji jakie będzie przeznaczenie obiektu przy ul. Wojska Polskiego. Sporo mówi się o powstaniu dyskontu konkurencyjnej sieci handlowej. Z informacji przekazanych przez naszych Czytelników, w Sierakowicach planowana jest budowa jeszcze jednego dużego obiektu, który ma być galerią handlową.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*