Sierakowice. Charytatywny Piknik Motoryzacyjny „OtoCARS’Y”

Sierakowice. Charytatywny Piknik Motoryzacyjny „OtoCARS’Y”

W niedzielę 24 października na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach odbył się Charytatywny Piknik Motoryzacyjny „OtoCARS’Y”, zorganizowany przez grupę uczniów sierakowickich szkół. Koordynatorką ekipy była szesnastoletnia Dominika Płotka z ZSP w Sierakowicach. Wydarzenie zyskało wielki rozgłos i o wiele większy zasięg, niż przewidywano. Na kartuskie hospicjum udało się zebrać 10 tys. 500 złotych.

Podczas wydarzenia obejrzeć można było piękne, zabytkowe samochody, a także pogłębić wiedzę, związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i wziąć udział w konkursie motoryzacyjnym. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Przygotowano loterię fantową z cennymi nagrodami, smakołyki i przekąski.

Chętni mogli „przejechać się” komputerowym symulatorem jazdy albo obejrzeć z bliska wóz strażacki i dowiedzieć się więcej na temat pracy sierakowickiej OSP. Niewykluczone, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja pikniku.

Reklamy

Warto też wspomnieć, że w czwartek 28 października 2021 r. drużyna „OtoCARS’Y” odwiedziła kartuskie hospicjum. Uczniowie oficjalnie przekazali na ręce ks. Krzysztofa Krzemińskiego zebraną podczas pikniku kwotę w wysokości 10 500 zł. Ekipa, na czele z koordynatorką Dominiką, została mile przyjęta. Zebrana kwota pomoże wyposażyć budynek w meble i inne potrzebne sprzęty.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*