Sobotnie zdarzenia drogowe – w Egiertowie, Smolnikach i Tuchlinie

Sobotnie zdarzenia drogowe – w Egiertowie, Smolnikach i Tuchlinie

Dziś na drogach pow. kartuskiego doszło do kilku zdarzeń. W Egiertowie (gm. Somonino) auto dachowało, zaś w Tuchlinie (gm. Sierakowice) w zdarzeniu brał udział 81-letni senior. To nie wszystko.

Dziś po godzinie 10 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Smolniki (gm. Sierakowice). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni mieszkaniec pow. lęborskiego, jadąc volkswagenem, wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa prawidło jadącemu 24-letniemu motocykliście. Doszło do zderzenia.

Siłą odrzutu motocyklista uderzył w pojazd marki Audi, którym kierował 28-latek. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Reklamy

Również dziś po godz. 13 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tuchlino (gm. Sierakowice). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 81-letni mieszkaniec pow. kartuskiego jadąc mercedesem wyjechał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej ciężarówce marki MAN, którą kierował 26-latek.

Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym w wysokości 1100 złotych.

Dziś po godz. 15 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Egiertowo (gm. Somonino). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-letni mieszkaniec Gdańska, jadąc z Somonina w stronę Egiertowa, nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze i dachował.

Samochodem podróżowały 4 osoby. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*