Sulęczyno. Był poszukiwany za włamania i kradzieże. Gdy go zatrzymali, miał przy sobie narkotyki

Sulęczyno. Był poszukiwany za włamania i kradzieże. Gdy go zatrzymali, miał przy sobie narkotyki

Sprawne i skuteczne działania dzielnicowego z Sulęczyna doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania mężczyzny, poszukiwanego do obycia kary pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę, w związku z tym usłyszał kolejny zarzut – posiadania narkotyków.

Policjanci z kartuskiej jednostki prowadzą cykliczne działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Działania takie na co dzień wykonują funkcjonariusze z zespołów ds. poszukiwań, ale także policjanci ze wszystkich pionów i posterunków na terenie powiatu. Mundurowi również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby, ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane.

Reklamy

Dzielnicowy z Sulęczyna, prowadząc działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych, zdobył informację o miejscu przebywania osoby, która od pewnego czasu ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. 26-letni mieszkaniec pow. kartuskiego został skazany przez sąd na karę prawie 2-óch lat więzienia za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz posiadanie narkotyków.

Podczas czynności mężczyzna wykazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Jak się okazało, przy zatrzymanym mundurowi znaleźli prawie 25 gramów amfetaminy.

Policjanci doprowadzili zatrzymanego do swojej jednostki, gdzie po raz kolejny usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Po wykonaniu czynności procesowych 26-latek zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądu trafił do zakładu karnego, w którym będzie odbywał zaległą karę prawie 2-óch lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*