Trasa Hopowo – Egiertowo. Wypadek podczas wyprzedzania. Jedną osobę aresztowano – AKTUALIZACJA

Trasa Hopowo – Egiertowo. Wypadek podczas wyprzedzania. Jedną osobę aresztowano – AKTUALIZACJA

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek dzisiejszego porannego wypadku drogowego na trasie Hopowo – Egiertowo (gm. Somonino). Innego uczestnika zdarzenia zaś aresztowano. Dlaczego?

Do zderzenia się dwóch samochodów osobowych doszło dziś rano na trasie Hopowo – Egiertowo (gm. Somonino). Zgłoszenie, jak mówi Marek Szwaba z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, otrzymano około godz. 8.45.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba pojazdy jechały w tym samym kierunku i zderzyły się podczas manewru wyprzedzania. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym jedną ratownicy medyczni zabrali do szpitala.

Reklamy

Działania strażaków polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanym, kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu jezdni. W działaniach brała udział m. in. jednostka OSP z Hopowa.

AKTUALIZACJA – 20.08.2023 r. godz. 13.20 – Jak mówi Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, kierujący seatem 41-letni mężczyzna najprawdopodobniej podczas skrętu w lewo w drogę podporządkowaną nie upewnił się w sposób dostateczny i doprowadził do zdarzenia z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku 24-letnim kierowcą audi, który w tym czasie wyprzedzał kierowcę seata.

W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń do szpitala został przewieziony 41-letni mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze sporządzili dokumentację fotograficzną oraz oględziny miejsca zdarzenia drogowego.

Ponadto podczas legitymowania uczestników zdarzenia okazało się, że 31-letni pasażer seata był poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do kartuskiej komendy, skąd w dniu jutrzejszym będzie doprowadzony do aresztu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*