Uprawiali konopie indyjskie we własnym domu. 3-osobową rodzinę zatrzymano

Uprawiali konopie indyjskie we własnym domu. 3-osobową rodzinę zatrzymano

Policjanci z Kartuz wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Gdańska oraz Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali plantację konopi indyjskiej. Mundurowi zatrzymali 3-osobową rodzinę, która m. in. w piwnicy swojego domu prowadziła uprawę konopi.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej i kartuskimi kryminalnymi weszli na teren posesji w powiecie kartuskim, gdzie według wcześniej uzyskanych informacji, miała być prowadzona plantacja konopi indyjskich.

Podczas przeszukania budynku mundurowi znaleźli specjalnie przygotowane pomieszczenia, w których znajdowało się w sumie 110 krzaków konopi oraz blisko kilogram suszącej się marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli rośliny oraz urządzenia służące do ich uprawy.

Reklamy

Dodatkowo mundurowi zatrzymali do sprawy 3-osobową rodzinę – 59-latka, 58-latkę oraz ich 25-letniego syna. Wczoraj policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Podejrzani usłyszeli zarzut nielegalnej uprawy konopi innej niż włókniste. Z uwagi na fakt, że ilość zabezpieczonych roślin mogła dostarczyć znaczne ilości ziela konopi, 59-latkowi, 58-latce i 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*