Weekend z nietrzeźwymi kierowcami. Jeden z nich „wydmuchał” ponad 3 promile

Weekend z nietrzeźwymi kierowcami. Jeden z nich „wydmuchał” ponad 3 promile

W miniony weekend kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy usiedli za kierownicą samochodu mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich miał w organizmie „imponujące” 3,3 promila!

Do pierwszej interwencji doszło w piątek tuż przed godziną 7 w Chmielnie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 57-letniego kierowcę fiata. Mężczyzna podczas kontroli był zdenerwowany. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 57-latka. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Kolejnego dnia przed godziną 20 kartuscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Sierakowicach volkswagena. Kierowcą okazał się być 37-letni mężczyzna. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy. Badanie alkomatem wykazało, że 37-letni kierowca volkswagena ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Reklamy

W niedzielę tuż po godzinie 18 oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące tego, że drogą w Sierakowicach jedzie volkswagen, którego styl jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji, który zatrzymał do kontroli pojazd pasujący do zgłoszenia.

Volkswagenem podróżował 34-letni obywatel Mołdawii. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w swoim organizmie 3,3 promile alkoholu.

Wszystkim kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*