Wilanowo. Budowa sali sportowej – II etap – w toku

Wilanowo. Budowa sali sportowej – II etap – w toku

Trwa budowa sali sportowej z częścią dydaktyczną przy Szkole Podstawowej w Wilanowie. Przewidywany termin zakończenia prac to początek lipca 2023 roku.

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz i na zewnątrz budynku sali i łącznika, takie jak: roboty sanitarne, wentylacyjne, elektryczne, teletechniczne, gazowe. W najbliższym czasie zostanie zamontowany podziemny zbiornik gazowy o pojemności 4850 litrów, który zastąpi obecną butlę gazową.

Powyższe prace prowadzi Zakład Remontowo-Budowlany Krasbud Ryszard Krause (Smętowo Chmieleńskie), wyłoniony w postępowaniu przetargowym. 

Reklamy

Projekt zakłada budowę sali sportowej z częścią dydaktyczną. Sala składać się będzie z dwóch, połączonych segmentów. Pierwszy z nich to parterowa sala sportowa, drugim dwukondygnacyjna, częściowo podpiwniczona strefa szkolna.

W część dydaktycznej znajdować się będzie na parterze i poddaszu 6 sal lekcyjnych i węzły sanitarne dla uczniów i personelu. W piwnicy zaprojektowano szatnie.

Sala sportowa o powierzchni 304,52 m2 będzie mogła pełnić nie tylko funkcje sportowe, ale i oświatowe. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze socjalne, aby w razie potrzeby zamienić ją na salę wykładową czy salę zabaw.

Cześć zaplecza obejmować będzie dwie szatnie z natryskami i WC dla sportowców, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób niepełnosprawnych), pokój nauczyciela (trenera), pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze, oraz kotłownię gazową.

II etap inwestycji realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, na który gmina pozyskała 3 400.000 zł. Wkład gminy to 862 779,97 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*