Zakończono budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilanowie – II etap

Zakończono budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wilanowie – II etap

Już we wrześniu uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Wilanowie rozpoczną naukę w nowych, lepszych warunkach. Zakończono jedną z najważniejszych inwestycji w gminie Przodkowo, jaką jest budowa sali sportowej z częścią dydaktyczną. Zobacz zdjęcia!

W miniony piątek odbył się odbiór końcowy inwestycji. Do dyspozycji uczniów już od września będzie nowa sala gimnastyczna i nowe sale lekcyjne.

Sala składa się z dwóch, połączonych segmentów. Pierwszy z nich to parterowa sala sportowa, drugim dwukondygnacyjna, częściowo podpiwniczona strefa szkolna.

Reklamy

W części dydaktycznej, znajdującej się na parterze i poddaszu, znajduje się 6 sal lekcyjnych, węzły sanitarne dla uczniów i personelu, a w piwnicy szatnie.

Sala sportowa o powierzchni 304,52 m2 będzie mogła pełnić nie tylko funkcje sportowe, ale i oświatowe. Zapewniono także odpowiednie zaplecze socjalne, aby w razie potrzeby zamienić ją na salę wykładową czy salę zabaw.

Cześć zaplecza obejmuje dwie szatnie z natryskami i WC dla sportowców, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób niepełnosprawnych), pokój nauczyciela (trenera), pomieszczenie pierwszej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze, oraz kotłownię gazową.

Prace wykonał Zakład Remontowo-Budowlany KRASBUD Ryszard Krause ze Smętowa Chmieleńskiego wyłoniony w postępowaniu przetargowym.

II etap inwestycji zrealizowany został dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych, z którego gmina otrzymała 3 400 000 złotych. Wkład gminy to 862 779,97 złotych.

Łączna wartość inwestycji (dwa etapy) to 6 755 833,12 złotych, z czego stan surowy zamknięty wykonany do 30 września 2021 roku kosztował 2 493 053,15 złotych. Na tą część gmina również pozyskała dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*