Nie poznaliśmy odpowiedzi, czy PIS wystawi kandydata w Sierakowicach

Nie poznaliśmy odpowiedzi, czy PIS wystawi kandydata w Sierakowicach

W Sierakowicach, z mieszkańcami spotkał się poseł Marcin Horała. Odpowiadał na pytania mieszkańców i opowiedział o obecnych i planowanych działaniach rządu. Podczas spotkania nie poznaliśmy jeszcze odpowiedzi na pytanie, czy PIS wystawi kandydata w gminie Sierakowice.

[Not a valid template]– Nie zdradzimy jeszcze, czy wystawimy swoją listę i kandydata w gminie Sierakowice, a to dlatego, że jesteśmy jeszcze w trakcie podejmowania decyzji personalnych. Pewne jest, że Prawo i Sprawiedliwość wystawi swoje listy do rad wojewódzkich i powiatów. Nie wiemy, czy do każdej gminy. Trwają rozmowy – wymijająco na pytanie o kandydata na stanowisko Wójta Gminy Sierakowice odpowiedział poseł Marcin Horała.

Było to pierwsze pytanie, które padło podczas wczorajszego spotkania w Sierakowicach. Na samym początku, po przywitaniu gości, poseł opowiedział o obecnych działaniach rządu, m.in. o „Piątce Morawieckiego”, programie „Rodzina 500+”, o ustawach dla życia oraz nagrodach dla ministrów. W ostatniej kwestii użył nawet bardzo obrazowej analogii. 

Reklamy

– To tak, jakby do pewnego miasteczka na Dzikim Zachodzie ustawicznie przyjeżdżała grupa bandytów i rabowała mieszkańców na tysiące dolarów. W końcu przyjechał szeryf, zaczął robić porządek. Może nie ustały wszystkie rabunki, ale stanowczo się zmniejszyły. Stwierdził, że skoro widać rezultaty to wypłaci sobie i swoim ludziom nagrodę – po pięć centów. To naprawdę tak dużo? – porównał obecną sytuację i temat wypłaconych nagród do Dzikiego Zachodu, poseł Marcin Horała. 

 

Brakuje placówek pocztowych, a sytuacja w Poczcie Polskiej jest tragiczna

 

Poruszono także temat Poczty Polskiej. Podczas swojego wystąpienia poseł mówił o zwiększonej liczbie otwartych posterunków policji i urzędów pocztowych, czego brakowało za poprzedniej kadencji rządu. Głos zabrała jedna z obecnych, pracownica poczty. Mówiła o obecnej tragicznej sytuacji. O braku pracowników, zwiększonych nakładach pracy oraz fatalnej stawce płac. Co skutkuje brakiem chętnych do pracy na poczcie. 

Poseł przyznał, że problem jest, jednak nie jest on prosty do rozwiązania. Temat Poczty Polskiej, według odpowiedzi posła, pokomplikował się za poprzedniego rządu. Wtedy to Poczta Polska stała się spółką prawa handlowego a co za tym, nie jest możliwe szybkie rozwiązanie wszystkich obecnych problemów poczty. Temat jest złożony i posłowie widzą te problemy. Jak obiecał, będą starać się w jakimś stopniu pomóc poprawić obecną sytuację tej instytucji. 

Podczas spotkania rozmawiano także o podatku VAT i sytuacji nauczycieli. Tutaj głos rozgoryczenia, co do obecnej sytuacji nauczycieli wyraziła nauczycielka Ewa Grucza. O sytuacji rozmawiano przeważającą część spotkania.

Do tematu nauczycieli wrócimy. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*