Żukowo artystyczne – wystawa fotografii Kosycarzy i grafik Jacka Piątka

Żukowo artystyczne – wystawa fotografii Kosycarzy i grafik Jacka Piątka

W Urzędzie Gminy nastąpiło uroczyste otwarcie ekspozycji zdjęć oraz grafik ukazujących piękno Żukowa. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 28 lutego.

no images were found

Kilkanaście fotografii oraz grafik można podziwiać na ekspozycji „Gmina Żukowo w Grafice Jacka Piątka i na Fotografiach Kosycarzy”. Na zdjęciach można podziwiać czasy przemian ustrojowych – dawne żukowskie ulice, place. Grafiki zaś przedstawiają zabytkowe budowle gminy. Wystawę uroczyście otworzył Burmistrz Miasta – Wojciech Kankowski. Głos zabrali także wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak oraz jedna z organizatorek – Beata Bujnowska-Kowalska.

Jak zdradził Maciej Kosycarz, w archiwach jego firmy znajduje się około 2 700 fotografii Żukowa. Wiele zdjęć jest autorstwa jego ojca, Zbigniewa Kosycarza – jednej z najpopularniejszych postaci Wybrzeża Gdańskiego. Od roku 1997 organizowany jest Pomorski Konkurs Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo jego imienia. 

Reklamy

Jacek Piątka to wzięty grafik. Jego prace znajdują nabywców w Austrii, Holandii, Niemczech, Irlandii oraz Stanach Zjednoczonych. Jest autorem muralu w nowym budynku gdyńskiej Szkoły Muzycznej im. Z. Noskowskiego. 

Wystawę można oglądać codziennie od 15 do 28 lutego 2018 r.

Od poniedziałku do piątku w godzinach  pracy Urzędu Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 52

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*