Żukowo. Nękał swojego szwagra. Groził mu, odcinał prąd w domu

Żukowo. Nękał swojego szwagra. Groził mu, odcinał prąd w domu

We wtorek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żukowie zatrzymali 42-latka z pow. kartuskiego, który uporczywie nękał swojego szwagra. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uporczywego nękania oraz kierowania gróźb karalnych.

Jakiś czas temu policjanci z komisariatu w Żukowie uzyskali informację o tym, że od lipca 2019 roku mieszkaniec pow. kartuskiego jest uporczywie nękany przez swojego szwagra. Policjanci w rozmowie z pokrzywdzonym dowiedzieli się, że 42-letni szwagier kierował do niego groźby karalne, nękał go poprzez uniemożliwianie dojścia do domu, odcinał prąd w domu i wodę oraz pozbawiał go mebli.

Ponadto 42-latek łamał zakazy zbliżania się do pokrzywdzonego. W związku z tym zawiadomieniem prokurator wszczął śledztwo, a policjanci, pracując nad sprawą, zebrali dowody świadczące o popełnieniu przestępstwa przez 42-latka.

Reklamy

Prokurator Rejonowy w Kartuzach wydał zarządzenie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu podejrzanego. W miniony wtorek funkcjonariusze z Żukowa zatrzymali 42-latka z powiatu kartuskiego w miejscu jego zamieszkania.

W prokuraturze podejrzany usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec swojego szwagra oraz zarzut uporczywego nękania. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. 42-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*